تماس بگیرید : 03137737057
فاکس :03137724711

سامانه نجات ارتباط صوتی پرتابل مبتنی بر کابل

آخرین مقالات

سوالی دارید؟

نیاز به کمک دارید؟

تماس با ما

بدین وسیله به اطلاع می رساند شرکت هن سن الکتریک ایرانیان با همکاری شرکت ZAM SERVIS از جمهوری چک آماده تأمین سامانه نجات پرتابل ارتباط صوتی مبتنی بر کابل جهت استفاده در معادن زیرزمینی زغالسنگ می باشد.

یکی از کلیدی ترین تجهیزات در عملیات های نجات در شرایط اضطراری استفاده از سیستمی بوده که امکان ارتباط صوتی و تبادل اطلاعات بین محل حادثه و نقاط امن معدن  را مهیا سازد. از ویژگی های اصلی این سامانه نجات ارتباط صوتی پرتابل مبتنی بر کابل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کابل این سامانه به منظور پیداکردن راه بازگشت زمانی که تونل مملو از گرد، خاک و دود بوده به رنگ سبز طراحی شده است و دارای قابلیت انعکاس نور می باشد. همچنین کابل در نظر گرفته شده دارای استحکام بسیار زیاد بوده به طور ی که می توان از آن برای کمک گرفتن به منظور بالا رفتن از تونل استفاده نمود.
  • به منظور بهره برداری از این سیستم در تونل های زیرزمینی، این سامانه دارای گواهی ضد انفجار I M1 Ex Ia I Ma بوده و می توان زمانی که در فضا گاز متان موجود است از این سامانه بهره برداری نمود.
  • بر روی درام دستگاه می توان به میزان ۵۰۰ متر کابل استفاده نمود. همچنین، به منظور افزایش طول کابل می توان تعداد ۱۰ عدد از درام ها را سری نمود و طولی حدودا ۵ کیلومتر را پوشش داد.

شکل های زیر اجزای این سیستم ارتباط صوتی را نشان می دهد

 

 

 

درام کابل که در مرکز آن سیستم ارتباط صوتی قرار گرفته است. معمولا افراد امداد و نجات درام کابل را به همراه خود در داخل تونل در شرایط اضطراری می برند.

 

 

 

 

مرکز دستی سیستم ارتباط صوتی که در آن طرف کابل متصل می شود. این واحد دستی برای انتقال و دریافت صوت بر روی سطح استفاده می شود.

اشتراک گذاری :

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

این وب سایت متعلق به شرکت هن سن الکتریک میباشد و تمامی حقوق آن محفوظ میباشد.
طراحی توسط شرکت پدیده